"Moje wrażenia z pobytu w Eko-osadzie Brzozówka: To miejsce bardzo urokliwe z wieloma walorami przyrodniczymi. Spotkałam tu wiele osób miłych i przyjaznych, którzy chcą żyć w zgodzie z przyrodą i z szacunkiem dla Ziemi. Zasadźcy dbają o porządek i organizują ciekawe wystawy artystyczne , koncerty, warsztaty, w tym budownictwa ekologicznego".

- Jola Anuszkiewicz, lekarka

 

•••

 

"W Eko-osadzie Brzozówka czuję się jak w drugim domu. Zawsze tu spotykam życzliwych ludzi, z niektórymi nawiązuję przyjaźnie. Spokój, sama natura dookoła. Polecam to miejsce na odpoczynek i naładowanie akumulatorów do życia w mieście :-)"

- Justyna Wojcieszek

 

Film Justyny o budowie naszych domów ze słomy, drewna i gliny

 

"Jesteście cudowni" - to komentarz i foto Wojciecha Bukowczana o Zasadźcach Eko-Osady Brzozówka

"Doszło do tego, że organizuję w moim mieście warsztaty minimalizmu, warsztaty slow writingu oraz event pod hasłem 'Czy można uciec z miasta i żyć w rytmie slow?' Marzyła mi się ucieczka do takiej osady pośród drzew, a teraz okazuje się, że taka Eko-Osada naprawdę istnieje... Trafiłam na nią szczęśliwym przypadkiem, przeglądając Jasną Polskę."

- Justyna Poluta, informatyk o idei Eko-Osady Brzozówka

"Enklawa spokoju i eko-motywacji, centrum dialogu i tolerancji, miejsce gdzie dobre duchy i nocne skrzaty, kiedy Cię raz utulą, nie chcesz uwolnić się z tego uscisku. Dom Przyjaciół, poczatek a zarazem koniec Drogi. Dom, w którym mieszkają ludzie. Wolni ludzie."

- Robert Skrzypek, poeta i bard

"Właśnie popijamy codziennie ekstrakt konopny zakupiony w Eko-Brzozówce, a wraz z nim miłe wspomnienia z zeszłych wakacji, kiedy z ulgą przekonaliśmy się, że normalni ludzie całkiem nie wymarli, dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy, miło spędziliśmy czas przy ognisku i gitarze oraz naładowaliśmy baterie. Pozdrawiamy wszystkich!"

 - Monika Siemińska i Karol Siemiński