W Eko-Brzozówce nie panikujemy i uważamy, że twórcze działania w rodzinnych i sąsiedzkich grupach (przy zachowaniu rozsądnego dystansu) są najlepszą formą zachowania odporności. Zwłaszcza na terenach, gdzie mamy kontakt z przyrodą, jak w naszej Osadzie, wśród śpiewu ptaków, tysięcy drzew oraz innej flory i fauny.

Tak więc, naszą Majówkę Majańską przesunęliśmy na przełom maja i czerwca. O dacie poinformujemy

W te dni uroczyście zaczniemy sezon działań edukacji ekologicznej oraz wydarzeń kulturalnych. Choć nie będzie Was z nami, to czujcie się serdecznie zaproszeni wirtualnie w te dwie soboty:

Zaprosimy też "on line" na pogadankę naszego architekta Jacka Gałąski o budownictwie naturalnym i pokaz tynkowania gliną. Będą też opowieści o Meksyku i Gwatemali, czyli o naszych podróżach do Krainy Majów.

Już wkrótce wiosenny wieczór w naszym Amfiteatrze umili nasz przyjaciel Robert Skrzypek, znany też jako Hari - bard poezji śpiewanej. Jak zwykle u nas: WSTĄP WOLNY, WSTĄP WOLNA! Zapraszamy Cię wirtualnie, gdyż będzie włączona kamera i przekaz online.

Na początku czerwca w Galerii Sztuki Eko-Brzozówka zawita obraz znakomitego malarza Edwarda Dwurnika “Maki” i reprint jego miniatury "Staw w Brzozówce".

A na razie pracujemy w centrum Osady, gdzie budujemy estradę dla naszego Amfiteatru, na której występować będą artyści, prelegenci wykładać a podróżnicy snuć swoje opowieści. Pracę przy równaniu gruntu pod estradę wspierał Benjamin, synek Pauliny i Janka.