Warsztaty medytacji i rozwoju osobistego

Warsztaty medytacyjne, szkolenia rozwoju osobistego oraz pracy z ciałem i umysłem prowadzi nasz przyjaciel coach i trener personalny Konrad Przeradzki link do jego strony

medytacja kierowana Konrad Przeradzki
Warsztaty medytacyjne "Uwolnij Siebie", Eko-osada Brzozówka

Warsztaty Medytacyjne „Uwolnij Siebie” to szereg wykładów i ćwiczeń praktycznych związanych ściśle z tematem istoty medytacji ponadkulturowej. Zapraszamy wszystkich, bez względu na staż i informujemy, że przekonania, religia, czy systemy do tej pory praktykowane nie mają tu żadnego znaczenia. Zajęcia składać się będą z wykładów, sesji medytacyjnych oraz ćwiczeń energetycznych opartych na elementach jogi i qui gong.

Tematem przewodnim będzie STRES i to, w jaki sposób człowiek współczesny, żyjący na co dzień w pośpiechu, może sobie z nim radzić.

Jak medytować

Przeświadczenie, co do czasu trwania medytacji i rytuałów z nią związanych bywa zwodnicze, gdyż i 5 minut praktyki dziennie może dać wspaniałe efekty.

Praktyka medytacji pomaga w pierwszej kolejności pozbyć się stresu. Przynajmniej 80% naszych lęków dotyczy spraw, na które nie mamy żadnego wpływu. Zrozumienie tego daje trzeźwiejszy ogląd na rzeczywistość dokoła i poszerza możliwości wprowadzania realnych zmian.
Drugi krok spokój i bycie tu i teraz. Następny – zrozumienie siebie. To jak się czujemy, wpływa na to jak się zachowujemy – to z kolei na to jak postrzegają nas inni. Równowaga wewnątrz nas prowadzi do osiągnięcia równowagi ze światem dokoła.

Co daje medytacja

Rosnąca popularność zjawiska medytacji od lat 60 ubiegłego wieku przyciągnęła uwagę także środowisk naukowych. Od tego czasu po dziś dzień przeprowadzane są badania na osobach uskuteczniających ten typ treningu mentalnego. Dowiedziono, że praktyka medytacji ma pozytywny wpływ na strukturę mózgu. Pomaga w opanowaniu negatywnych emocji, takich jak strach i gniew, a także obniża stopień odczuwania bólu. Korzystnie wpływa na koncentrację, zdolność zapamiętywania, reguluje ciśnienie krwi, poprawia pracę narządów wewnętrznych i niweluje napięcie wewnątrzmięśniowe.

Pozytywne efekty medytacji

medytacja online Konrad Przeradzki

U osób regularnie praktykujących medytację zmiany zauważalne w pierwszej kolejności to:

– pozbycie się lęków
– zwiększenie poczucia własnej wartości
– osłabienie lub eliminacja chorób psychosomatycznych
– obiektywne postrzeganie sytuacji
– nabranie dystansu do siebie i otoczenia
– nastanie pozytywnych zmian w życiu pod kątem indywidualnym

Za część praktyczną warsztatów medytacyjnych będzie odpowiadać Konrad Przeradzki, związany z tematem rozwoju wewnętrznego od lat 90.
O część teoretyczną zadba Magdalena, praktykująca czynnie od roku 2006.

Polecamy warsztaty plenerowe jedno i dwudniowe w otoczeniu przyrody na terenie Eko-osady Brzozówka.

Gości zapraszamy z własnym camperem, namiotem lub innym własnym miejscem do spania. Możliwy jest też nocleg w hotelu około 15 km od nas. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.