21 września 2019, o godz. 17.00 zapraszamy na TEMAZCAL!  To "dom gorących kamieni" lub "dom, w którym się poci". a szerzej: terapia oczyszczająca i harmonizująca umysł i ciało.
To jedna z najstarszych tradycji narodów Mezoameryki, która przetrwała do naszych czasów. Przewodnikiem tej edycji Temazcala jest nasz przyjaciel Francisco Martinez Rosas, który w swym rodzinnym stanie Puebla (Pd. Meksyk), nauczył się tej praktyki od indiańskich mistrzów.
Jednym z ważnych elementów Temazcala to dualizm sił, w tym przypadku dualizm: Zimno-Ciepło.
Przed samą procedura w meksykańskim SPA zapraszamy do wspólnego zapalenia ogniska na "plaży" (piaszczysta przestrzeń na naszym Amfiteatrze), każda i każdy z nas wniesie dla ognia polano i może wypowiedzieć swoje intencje. Oczekiwanie, aż kamienie rozgrzeją się do czerwoności, wypełni nam muzyka i gawęda o tradycjach narodów Ameryki w łączności z tradycjami dawnych Słowian. Ich praktyki przetrwały u Rosjan i Białorusinów jako terapia czarnej bani (Черный пузырь)
Pobyt w Temazcalu z wyjściem pod prysznic (przy odpowiedniej pogodzie) trwa około 2 godzin. Po "ochłonięciu" uczestników można wziąć udział w ceremonii kakao w/g tradycji Majów.
Chcesz wziąć udział? prosimy bardzo! Zapowiedz się telefonicznie: 506980648.

W przypadku chorób serca, astmy lub cukrzycy należy rzecz skonsultować z lekarzem. Koszt: Temazcal 100 zł od osoby. ceremonia Kakao 40 zł

Francisco Martinez Rosas
Temazcal gotowy
Będzie ogien dla temazcala