W słoneczną sobotę, 3 września "odwiedziła" nas KONOPIELKA. Co to? Kto? To święto konopi, którą uprawiamy w Eko-Brzozówce od 2016 roku.

Przybyło wielu bardzo miłych i ciekawych tej rośliny ludzi z różnych stron Polski i rodzina z Ukrainy. Był warsztat na polu z konopiami: wspólne zbieranie ostatnich wiech, potem Paweł Fijałkowski pokazał sposób ich suszenia i przechowywania. Opowiedział, jak rozpoczął w 2015 r. swą znajomość z konopiami, z których pozyskuje tylko zielone części: wiechy i liście. Nasi goście zaopatrzyli się w zapas herbatki na jesień i zimę...Wykład popularnonaukowy o konopiach w aspekcie zdrowotnym i przemysłowym, wygłosiła Jolanta Różycka- wykładowczyni akademicka.    Następnie do wieczora było wspaniałe spotkanie z Reginą Sidorkiewicz https://regina-aura.pl/ która opowiedziała o swoim wiedzeniu aury człowieka, o metodach uzdrawiania i podróżach w poszukiwaniu energii mistrzowskich. Regina zaprezentowała swoje dwie ksiązki, w tym "Potęga kodu Boskiej Miłości w aurze".

Pod jej kierunkiem oczyściliśmy palenisko i ułożyliśmy podpałkę naturalną oraz chrust. We czworo zapaliliśmy ognisko od wszystkich stron świata. Uczestnicy, w wieku od 2 lat do ok. 70, zostali obdarzeni oczyszczającymi dżwiękami i wibracjami mis tybetańskich (przez Regninę) oraz bębna szamańskiego (przez Pawła).

A wieczorem Regina poprowadziła bieg bosymi stopami po żarzących się węgielkach z ogniska, po których przy odpowiednim przygotowaniu duchowym przebiegły nawet dzieci w wieku szkolnym i nasza kotka też!