Naszą misją jest szerzenie wiedzy o Przyrodzie i harmonijnej egzystencji Człowieka z naszą Ziemią, Rodem i innymi Braćmi i Siostrami. Czynimy to zarówno w naszej Osadzie, jaki i w otoczeniu realnym oraz wirtualnym.

W tym roku odwiedziło nas w Eko-Brzozówce około 600 miłych gości, i na trzech festiwalach i kilku innych zlotach wymienialiśmy się wiedzą od około 40 mistrzyń i mistrzów. Gdy już zaczęły się jesienno-zimowe słoty, to nasz ruch alternatywnej wtedy przenosi się do internetu, od 20 listopada do 10 grudnia 2023 r. nasi przyjaciele Agata Grzywińska i Rafał Stachyra organizują dwa wartościowe wydarzenie on line. Są to:

  1. KONGRES NATURALNY to skarbnica konkretnej i przydatnej wiedzy w życiu codziennym przekazywanej przez specjalistów o zdrowiu i ekologii. Trwa aż 11 dni, od 20 do listopada 2023r. Odbędzie się w jednym miejscu, czyli na stronie kongresu: https://zywesiedliska.pl/

  2. KONGRES ZDROWIA CUDÓW. Tym razem wiodącym tematem będzie nasze zdrowie. Oczywiście w naturalnym wydaniu. Czas  od 1 do 10 grudnia 2023 r., miejsce: https://swiadomecuda.pl/index.php/contact-2/

Większość prelegentów była u nas i prowadziła fascynujące zajęcia. Na Kongresie Naturalnym podzielą się z Tobą wiedzą i doświadczeniem praktycznym z licznych eko-osad, siedlisk permakulturowych i społeczności alternatywnych. Wiedza z Eko-osady Brzozówka będzie prezentowana w działach:

EKOLOGICZNE SPOŁECZNOŚCI 22 listopada: 10:00-11:00, Paweł A. Fijałkowski – Polskie modele eko-osad: Od wspólnoty sąsiedzkiej do twierdzy preppersów"

22 listopada: 12:30-13:15, Paweł A. Fijałkowski - Gawęda o eko osadnictwie w Polsce

oraz BUDOWNICTWO NATURALNE 25 listopada: 9:00-9:30, Paweł A. Fijałkowski - "Naturalne budownictwo w eko-osadzie: Co wybrać: gliniane, warstwowe, drewniane czy jeszcze inne?

Do zobaczenia na łączach internetowych: https://zywesiedliska.pl/