W sobotę 12 czerwca zapraszamy na spotkanie z Anną Julią Wołoszyn, naturoterapeutką, która tym razem opowie nam o bańkach medycznych. Chętni będą mogli skorzystać z zabiegu w Kopule Brzozówki. Zaczynamy od 13.00, na wykład WSTĄP WOLNY(A).

Bańki jako terapia próżniowa znana od starożytności, to zabieg polegający na przyłożeniu na  wybranych partiach ciała  przyssawek wywołujący zjawisko zasysania, którego celem jest wywołanie miejscowego przekrwienia w celu ułatwienia uzdrawiania. Wspomina się o niej w egipskich papirusach, a także w pismach Hipokratesa, przeszła również przez Azję i Bliski Wschód. Stawianie baniek to kuracja, którą wiele osób może pamiętać z czasów dzieciństwa, wtedy stosowana przez mamy i babcie. To była powszechna, prosta, skuteczna, domowa metoda walki z infekcjami, przeziębieniami, grypą, stanami zapalnymi,

obecnie tego typu sposoby w postaci medycyny alternatywnej wracają do łask.

Zalety stosowania baniek  polegają na stymulacji mechanicznej wzmacniającej funkcje obronne organizmu, na działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, na detoksykacji itd. Terapia bankami może być stosowana na nadciśnienie, biegunkę, kaszel, bóle gardła, infekcje, zburzenia wątroby, zburzenia żołądka, zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie pęcherza moczowego, sztywność karku, bóle barkowe, bóle mięśniowe, choroby reumatyczne i inne.