Dzwoni Przyjaciółka: "Potrzebuję twojego ekstraktu z konopi!" Nie pytam po co? na co? Mam akurat 10 ml ekstraktu CBD, który wytworzył mój kolega, któremu dostarczyłem susz moich czystych, uprawianych bez chemii konopi odmiany "Finola". Przyjaciółka odebrała preparat z wdzięcznością.

Mnie nie zależy na zarobku, pobieram za moje konopie tyle aby zwróciły się koszty orki, nasion kwalifikowanych (85 zł za 1 kg), siewu, ręcznego zbioru wiech i liści oraz ich suszenia w mojej szopie, konfekcjonowania. Moja praca to moja misja. Przekazałem tej Kobiecie jedyny flakonik ekstraktu, jaki miałem na stanie i poczułem wielką radość: Oto owoc mojej fascynacji i pracy zaklęty w zielono-brązowych kroplach przyniesie zdrowie dobremu Człowiekowi! Sława!

I tak było już wiele razy, od roku 2016, gdy nabywcy, albo obdarowani od serca przeze mnie ekstraktem CBD z konopi oraz herbatką konopną ludzie dziękowali mnie i mojej Agnieszce oraz mojemu synowi Danielowi. To doprawdy więcej niż pieniądze!

My z Agnieszką w naszym gospodarstwie promujemy konopie i tak będziemy robić! Nikt nam nie pomaga. Instytucje państwowe, powołane do wspierania rolnictwa zupełnie nas ignorują. Ale są i tacy, którzy przeszkadzają. Już 11 lipca 2016 roku "ktoś" doniósł, że uprawiam na swym polu marihuanę. Przybyło 7 policjantów z bronią palną i pobrali 50 próbek moich konopi, aby laboratorium kryminalistyczne sprawdziło ile promili THC jest w moich roślinkach. Czekając na wynik dyżurowali przy moim domku i na polu przez 5 dni po dwóch funkcjonariuszy (bardzo uprzejmych, częstowałem ich herbatką konopną). Gdy w roku 2017 klęska suszy zniszczyła nam prawie wszystkie konopie na polu, to urzędniczki naszej gminy, które stwierdziły, że na 3 ha nasze rośliny wyschły, ale musiały wpisać w protokole oględzin, że straty nasze szacuje się na 0 zł! To nie tylko brak logiki ale też nieprawda? Skąd więc taki wpis? Ponieważ Państwowy Instytut Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach dał gminom dyrektywę, aby uschniętych konopi nie uwzględniać w protokołach, które będą podstawą do wypłaty odszkodowań klęskowych. Bo konopiarzy się nie popiera.

Ten absurd to był wynik głupoty rządzących, która uderza w wielu konopiarzy. Dosyć tego! Ile lat Wam, rządzącym, tłumaczymy, że konopie to narodowe dobro?! Ale ten reżim nie chce się narażać big pharmie i żadne argumenty przez 8 lat nie skłoniły ich do uwolnienia konopi z restrykcji i systemu zezwoleń i bezsensownych kontroli. A rząd Rzeczypospolitej powinien wspierać każdego, kto uprawia konopie włókniste: doradztwem, dotacjami na start, oraz utworzeniem przez KOWR dla każdego powiatu z tymi uprawami parków maszynowych, w których do dyspozycji konopiarzy, na niekomercyjnych zasadach, będą specjalistyczne kombajny, kosiarki i inny sprzęt. W każdym województwie powinny za pieniądze publiczne powstać zakłady dekortyzacji, zaś w każdym makroregionie przędzalnie włókien konopnych. W szkołach rolniczych powinien być przedmiot "gospodarka konopiami" zaś uczelnie powinny mieć dofinansowane programy studiów z zakresu konopi w ziołolecznictwie, profilaktyce zdrowia, a także przemysłu materiałów budowlanych oraz tworzyw naturalnych, które wreszcie powinny wyprzeć PWC i PVC i inne paskudztwa. Chętnych do poznania moich, kontrowersyjnych może, poglądów w tej sprawie zapraszam na publiczne debaty w których uczestniczę i napominam rządzących a radzę uprzejmie tym, którzy do rządów się sposobią. Vide: Kongres Naturalny 22 listopada 2023.

Ale my osobiście doświadczamy w Eko-Brzozówce prześladowań skierowanych personalnie przeciw nam. Próbuje się nas zastraszyć i zmusić do zaprzestania działalności społecznej w Fundacji Eko-osada Brzozówka i publicznej w ogóle. Od początku tego roku zaniepokoiły nas działania wysłanników Matrixa. Doszło do tego, że wiosną ktoś napadł na mnie na progu mojego domu. Celem złoczyńców było takie systematyczne nękanie, abyśmy odwołali nasz program działań (już opublikowany), zamilkli, wycofali się do prywatności.

Nic to! 1, 2 i 3 maja zorganizowaliśmy NATURALNĄ MAJÓWKĘ - piękne spotkanie wiedzy i sztuki. Matrix był bardzo rozjuszony tym a zwłaszcza naszym festiwalem SŁAWIAŃSKA RADOŚĆ (13-16 lipca 2023)... Kto nie wie, przypominam co tam prezentowano: Wiedza o pradawnej kulturze, religii i medycynie Słowian, odkłamywanie historii Polski sprzed 996 roku, promocja naturoterapii oraz wykłady i porady permakulturzystów, zielarzy i uzdrowicieli, dyskusje, wymiana doświadczeń, spotkania z autorami książek. Były też prezentacje dzieł sztuki i koncerty pięknej muzyki klasycznej, poezji śpiewanej oraz występ protest-song barda słowiańskiego. Matrix boi się takich spotkań, więc już przed festiwalem telefonowano do naszych wykładowców i artystów aby zniechęcić ich do współpracy z Eko-Brzozówką. Wykładowcy zjawili się w komplecie i liczbie 26. Jesteśmy Wam wdzięczni Mistrzynie i Mistrzowie!

Ważną decyzję ogłosiłem 3 maja 2023 wobec uczestników naszej Majówki: Oto rozpoczynamy budowę Ośrodka Rozwoju Duchowego KONOPNY GOŚCINIEC, który powstanie na działce prywatnej, tuż obok naszej Kopuły i Amfiteatru pod Modrzewiami. Tam będzie zespół drewnianych domków aby goście mieli wygodny nocleg i salę zajęciową oraz małą ekspozycję konopi i wyrobów konopnych. Oczywiście wytypowano malkontenta, który oprotestował nasz projekt u władz lokalnych.

12 lipca usiłowano nas zastraszyć, gdy szykowałem z kolegą teren festiwalu. Nasłano na nas dwóch zmanipulowanych ludzi, którzy wezwali patrol policji pod jakimś idiotycznym pretekstem. 14 lipca była 4-osobowa inspekcja z Sanepidu i szukała uchybień a w asyście przybyło także oczywiście dwóch policjantów, 15 lipca awanturowało się na terenie festiwalu dwoje jakichś nieszczęsnych ludzi, którzy uporczywie wzywali na organizatorów policję. W tym czasie ktoś przebił oponę w parkującym przed moim domem samochodzie kolegi - współorganizatora. Opona wybuchła na wiejskiej drodze 2 km od nas... na szczęście kolega jechał tam wolno.

Ja dobrze wiem, że złoczyńca pomylił się, bo to miał być mój samochód. To była powtórka z prób zastraszania mnie w 2020 roku (po moich wystąpieniach przeciw 5G oraz "obostrzeniom pandemicznym"), kiedy to na zakręcie S-8 wybuchła podobnie przebita opona w moim aucie. Dobrze że jechałem wówczas wolno.

Odkryliśmy też szereg dowodów na to, że jesteśmy szpiegowani.

13 sierpnia 2023 zorganizowaliśmy w naszej Eko-osadzie Dzień Muchomora, warsztaty prowadziła znakomita znawczyni tematu zdrowotnej roli Amanity Muscarii - Anna Pyrka. 15 sierpnia zaś był u nas Dzień Konopi, w tym jej ręczne zbiory na poletku obok Amfiteatru i wykład Jolanty Różyckiej "Zdrowotna i kulturowa rola konopi". Komu przeszkadzają sympatyczne biolożki Jola i Ania? A jednak! Matrix nie odpuścił: Policjanci wkrótce zadali mi szereg pytań dotyczących tych zajęć. Ograniczyłem się do okazania oficjalnego zgłoszenia na uprawę konopi i oświadczenia, że działamy w prawie.

Ale zupełnym już absurdem jest to, że wrogowie Eko-osady Brzozówka chcą zmusić mnie do porzucenia uprawy, suszenia i sprzedaży wiech i liści konopi: Oto "ktoś" doniósł, że moja szopa na suszenie i przechowywanie konopi (drewniana, wymiary 5 x 7 m, ażurowa, pokryta blachodachówką) jest niezgodna z przepisami budowlanymi. I jako obiekt łatwopalny powinna stać daleko od innej posesji. Szopa stała 9 lat, nikomu nie wadząc, a takich szop w naszym powiecie jest w każdej wsi mnóstwo stojących w ostrych granicach. Cóż, aby NAS zgnębić nasłano na nas odpowiednią inspekcję. I szopę oficjalnie nakazano mi rozebrać! Innych szykan, kontroli  i grzywien jakie na nas nałożono nie chce mi się wymieniać. Tak więc starają się mnie zniszczyć ekonomicznie. Schemat podobny stosowano już wobec Waldka Deski, Jerzego Zięby, niezależnych lekarzy i wielu aktywistów antysystemowych

Ale próżne ich wysiłki. Ta fizyczna napaść i  szykany ostatniego roku umocniły mnie w jeszcze bardziej przekonaniu, że Eko-Brzozówka jest wspaniałym projektem społecznym. A konopie cudowną rośliną. Ja swą misję wypełnię.

Drodzy Czytelnicy mojego pamiętnika, dlaczego o tym piszę? Przez lata nie upubliczniałem informacji o tych napadach i innych szykanach. Ale teraz, u końca władzy matrixa, chcę Was zapewnić, że jestem dumny z tych siedmiu lat pracy w Fundacji Eko-osada Brzozówka, i przygotowania tych kilkudziesięciu imprez, które wraz z moją Agnieszką i naszymi aktywistami, dla Was, nasi mili Goście, zorganizowaliśmy! W tym 2023 roku odwiedziło nas ponad pięciuset Gości. I zapraszamy mile na tegoroczne Dziady i Jare Gody zaś w 2024 roku: Majówkę, Dzień pamięci Mirko Fernandeza, Noc Kupały, festiwal SŁAWIAŃSKA RADOSĆ, Dzień Muchomora, Konopne Dożynki, WIEC(DZ) O ZDROWIU, koncerty, wystawy i debaty społeczne. Oraz uroczyste otwarcie KONOPNEGO GOŚCIŃCA!

Ozyrysowa waga zadrżała. Jaki wynik? Zapewniam Was Kochani, że jedno szczere podziękowanie mi za konopie które dałem ku zdrowiu, waży na szali dobra znacznie więcej niż rzucane na szalę zła intrygi tych agresywnych, nieszczęsnych, zagubionych ludzi z ich Matrixem.

Zdrowia nam wszystkim! A Prawda w Nas.

Paweł A. Fijałkowski - zasadźca Eko-osady Brzozówka, fundator/prezes Fundacji Eko-osada Brzozówka