28 sierpnia w leśnej cześci Tuszyna spotkało się około 200 osób z miasta Łodzi i regionu, zaniepokojonych zakusami na naszą wolność, w tym osoby działające dla ochrony Przyrody, zdrowia, humanistycznej kultury, oraz aktywiści zorientowani na zmiany paradygmatu życia obywatelskiego.

Nie było tam polityków, ale 5 godzin debatowaliśmy nad zmianą ustroju politycznego. Do tej pory nas nie interesowała polityka, ale doszliśmy jako wolni ludzie, do takiej decyzji, że jak my się polityką nie zajmiemy, to polityka zajmie się nami. I nas zniewoli. Uznaliśmy, że trzeba utworzyć społeczny, oddolny Parlament Wolnych Ludzi, dzialający na specjalnie utworzonej platformie informatycznej, ale też mający realne spotkania regionalne i środowiskowe. Rzecz w tym, aby przygotować się do najbliższych wyborów parlamentarnych i wprowadzić do Sejmu i Senatu przedstwicieli nas, które i którzy nie zagadzją się na samowolę zawodowych politykierów, którzy kierowani sa przez partyjnych wodzów (a także niespersonalizowane gremia zarządzające plandemią i innymi instrumentami zniewolenia narodów). Rejestracja jest prosta: https://wolniludzie.net/wordpress/discord/

Podczas naszego spotkania Janusz Zagórski opowiedział o zagrożeniach, których wszyscy zebrani byli i tak świadomi, i przedstawił sposoby obrony naszej wolności, wynikającej tak z prawa naturalnego jak i z artykułu 4 Konstytucji RP. Zebrani przyznali mu rację i postanowili przez aklamację powołać łódzki regionalny sejmik Parlamentu Wolnych Ludzi. Opiekunami - koordynatorami regionalnymi wybrano dwoje młodych ludzi, których personalia zostaną ogłoszone na platformie informatycznej.

Po tym Jerzy Zięba wygłosił długą gawędę o swoim punkcie widzenia na to, czym jest obecna plandemia, kto czerpie z niej dochody i inne korzyści oraz o jego polemikach i sporach z promotorami "obostrzeń". Piękną myśl przekazała nam jedna z mieszkanek Łodzi imieniem Justyna: Idąc do działania dla wolności w Polsce zadbajmy o wolność w naszch sercach, w naszej świadomości! Dyskutanci odwoływali się do tradycji słowiańskich, wspominali też o roli ekonomii społecznej i pieniądza lokalnego, o ruchu oburzonych rolników, o potrzebie kontaktów z mediami spoza głównego nurtu, o promowaniu naturalnych metod odporności zdrowotnej, o potrzebie wykorzystania przez naród naturalnych zasobów Polski odkrytych i starannie udokumentowanych w latach ok. 1960-1980 przez Instytut Geologii. Jako inspirację dla Polski wspominano procedury szwajcarskiej demokracji bezpośredniej.

Dobra energia objęla wszystkich obecnych i podziękowawszy gospodarzom czyli Spółdzielni Z.A.Z. z Tuszyna, ruszylismy do domów mając ponad głowami poświatę miedzianego księżyca na pogodnym niebie. Chcesz się dołączyć do tej inicjatywy? Proszę zgłaszaj się. Wkrótce odbędzie się spotkanie informacyjne w Łodzi.

 

Sława!

Relacja ze spotkania: https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/203983125120101