Mamy piękne babie lato. Zbieramy z pola konopie, trwają budowy domów w Osadzie. Ale też potrafimy świętować: LATOŚ 2021 to festiwal wiedzy i sztuki, zwłaszcza tej związanej z Przyrodą.

W sobotę 4 września, grupa osadników i gości poszła piekną polną drogą na pole konopne, odległe 1 km od Kopuły. Była z nami Anna Hamela, wszechstronna artystka o etnicznych fascynacjach. Taka miła eko-wiedźma... Po wspólnym zbieraniu wiech konopnych Ania dała koncert, który był okraszony jej opowieściami o codzienności, sztuce i więzi z Ziemią. Estrada była umajona, a raczej uwrześniowiona dorodnymi konopiami odmiany "futura".

Obok swoje stoisko otworzyli nasi przyjaciele z Matyldowa: Swietłana i Piotr, ktorzy pod firmą SOLOMIJKA wytwarzają ekologiczne słodycze, z suszonych i kandyzowanych owoców, z kakao, bez białego cukru. https://solomijka.com/pl/

Agnieszka i Paweł częstowali wszystkich herbatą ze świeżych konopi.

Ania śpiewała do wieczora, a że chłód dał się we znaki zapaliliśmy ognisko (miejsce na ogień otoczone kamieniami znajduje się u nas między estradą a widownią).

Oto fragment koncertu: https://www.facebook.com/annahamela.art/videos/167286595530254

Artystka, która łączy w swej twórczości piosenkę francuską, polską i słowiańskie klimaty szamańskie, zapowiedziała swój powrót do Eko-Brzozówki i warsztaty dla kobiet w naszej Kopule. Chetne mogą się już do nas zgłaszać.