15 do 17 lipca 2021 Adriana Rojas, zwana Tata- nauczycielka tradycji Majów, strażniczka kalendarza Cholk'ij, która idzie i dzieli się ścieżką majańskiej duchowości, poprowadzi w Eko-Brzozówce zajęcia. Jej przyjazd wydawał się niemożliwy z powodu plandemii i twowarzyszących jej ograniczeń, ale przezwyciężyliśmy przeciwności i witamy Adrianę w Polsce!

ADRIANA „TATA” ROJAS
Ma w sobie krew "indiańską" i europejską, urodziła się w kolumbijskiej Bogocie. W swojej ojczyźnie, jako młoda dziewczyna, spotkała grupę starszyzny majańskiej. Szacowni dziadkowie i babki, odwiedzili ją w domu, rozpoznali jej talent i powołanie do pracy duchowej. Zaprosili ją więc do swej prowincji w Gwatemali. Jako szamanka zdobywała swoją wiedzę na Ścieżce Majów, którą podąża od ponad 20 lat. Otrzymała nauki od tamtejszej starszyzna: Dziadków i Babek Tzutujiles oraz klanu Tzotz.
Starszyzna majańska z okolic jeziora Atitlan w Gwatemali wyznaczyła jej zadanie przekazania starożytnej wiedzy ludziom świata zachodniego. Adriana jest obecnie Ajq´ij (przewodnikiem duchowym Majów), tradycyjną specjalistką od Cholq'ij (Świętego Kalendarza Majów). Była też uzdrowicielką, ale obecnie koncentruje się na pracy przewodnika duchowego (nie religijnego) i doradcy w sprawach indywidualnych.

Była inicjowana też w tradycjach amazońskich, gdy w młodości podróżowała po nizinnej cześci Kolumbii. Podczas swej niezwykłej podróży (300 km pieszo w głąb dżungli) odkryła siłę, która drzemie w każdym z nas oraz pilną potrzebę odzyskania połączenia z Matką Ziemią. To uczyniło ją jedną z niewielu kobiet, która została zaakceptowana przez Dziadków jako Wojowniczka Zielonej Drogi.
Podążając w zgodzie z energiami nowego cyklu rozwoju ludzkości, Adriana obecnie przeznacza swój czas na dzielenie się na różne sposoby dawną wiedzą plemion majańskich. Daje wykłady i prowadzi warsztaty na forach międzynarodowych w różnych instytucjach i organizacjach, które wspierają proces transformacji ludzkości. Przypomina, jak ważna jest praca z różnymi energiami, które współistnieją w ludzkim ciele i otaczajacej nas przyrodzie.
Adriana jest również autorką książki "Dance of the Mayan energies", która została przetłumaczona na kilka języków.

Więcej o niej pisze Magdalena Gorostiza: https://www.kobietaxl.pl/wokol-magii/n,227330,dlaczego-w-2012-roku-nie-bylo-konca-swiata-przeslanie-majow-dla-ludzkosci.html

Warsztaty odbywają się w plenerze, dla maksymalnie ok. 20 osób, tak więc dla zapewnienia sobie udziału prosimy o kontakt telefoniczny: 696487326 lub 570246070. Podamy koszty i warunki pobytu oraz możliwości noclegu.

Osadnicy z Eko-Brzozówki są jakoś szczególnie związani z krainą Majów. Czworo z nas: Ilona z Robertem oraz Agnieszka z Pawłem odwiedzili tamte kraje (pd-wsch Meksyk, Gwatemalę i Belize) i wynieśli stamtąd wiele. Odkryliśmy też synergię pomiędzy pewnymi aspektami duchowości słowiańskiej a majańskiej. Poniżej nasze migawki satmtąd: