Przybywaj do nas LATOŚ 2022! W Eko-osadzie Brzozówka dzielimy się naszą wiedzą i udostępniamy wejście na duchowe ścieżki naszych Przyjaciółek:

* 23 i 24 lipca Anna Pyrka, biolog, znająca też praktyki rozwoju duchowego, poprowadzi zajęcia METODY SKUTECZNEJ KREACJI RZECZYWISTOŚCI. Zaczynamy w sobotę od godz. 12 do 16 z przerwami co godzinę. Wieczorem ognisko i degustacja herbaty konopnej. Mozliwa będzie też ceremonia picia kakao na sposób majański. W niedzielę, po śniadaniu zaczynamy warsztaty czynnej kreacji rzeczywistości i wyrażania siebie, które też potrwają 4 godziny z przerwami.

* Agata Gawlikowska, trener wellness z Akademii CIAŁO-UMYSŁ-DUSZA, zaprasza w lipca na gawędę o oczyszczaniu fizycznym i duchowym, zakończonej koncertem na gongu, misach tybetańskich i innych instrumentach. Dla chętnych - szałas potów.

* Dagmara Leati, psycholog i znawczyni zioł, poprowadzi w sierpniu trzydniowe zajęcia ODDYCHANIE HOLOTROPOWE. Zajęcia w 8-osobowej grupie, w naszej Kopule oraz w plenerze: Parku i na polu konopnym. Dla chętnych - szałas potów.

Poza tym, w weekendy LATOŚ spontanicznie spotykamy się na wieczorne rozmowy i muzykowanie przy ognisku, które ma swoje tradycyjne (i bezpieczne, bo otoczone kamieniami i piaskiem) miejsce pośrodku Amfiteatru, pod modrzewiami i gwiazdami, których letnie niebo nad naszą Osadą hojnie nam użycza. Często na naszych wieczorach goszczą ludzie mający duże doświadczenie w odkrywaniu prawdy w meandrach współczesnego świata, poeci, muzycy, a także publicyści i działacze ruchu wolnych ludzi, więc takich spotkasz LATOŚ w naszej Osadzie.

* Od połowy lipca zasadźca Osady Paweł Fijałkowski prowadzi zajęcia wprowadzenia do zagadnień konopi i praktyczne zajęcia ich uprawy: uczestnicy wspólnie idą na pole konopne i zbierają ręcznie wiechy tych wspaniałych roślin. Każdy z uczestników dostaje także część zebranych konopi dla siebie!

KIERMASZ KONOPNY ze zbiorów 2022 - pod koniec lata!

Cały czas można nabyć susz wiech konopnych na herbatę i zdrowotny napój konopny zawierający CBD oraz zamówić ekstrakt konopny w formie pasty (tzw. "olejek") zawierający liczne kannabinoidy, w tym ok. 15% CBD.

* KONOPNE DOŻYNKI odbędą się 3 i 4 września. W tych dniach popularnonaukowy wykład o konopiach wygłosi dr Jolanta Różycka, a gawędę o ich uprawie - Agnieszka i Paweł Fijałkowscy. Dożynkom towarzyszyć będzie koncert muzyki etnicznej i poezji śpiewanej oraz kiermasz przetworów konopnych.

                                                                             

        Konopne produkty z CBD

 

A kto chce nam pomóc w ubogaceniu naszej Osady w dzieła sztuki (w formie wystaw), sprzęt parkowy, instalacje, remontowanie, nowe nasadzenia roślin ozdobnych - to zapraszamy do nas na wolontariat. Wspólne tworzenie wzbogaca wszystkich, a na miejscu pozostaje ślad Twojej inwencji i dobrej woli!