Jak zwykle powitaliśmy LATOŚ ze sztuką: 18 czerwca w słoneczne południe Renata Kusznierska rozstawiła pod naszymi modrzewaimi obrazy zawierające duży ładunek emocji.

Renata o sobie: Moje obrazy malowane są zawsze z intencją, pieczętuje słowa na płótnie, to uruchamia proces twórczy, jestem prowadzona tak aby intencja mogła się przejawiać w kolorach i kształtach. Często pierwotny plan zmienia się w trakcie tworzenia aby przyjąć zaskakujący ciekawy efekt. Uwielbiam kolory, wierzę w ich moc uzdrawiania. Łączę techniki, idę za tym co mnie inspiruje

 

                 

O godz. 16.00 rozpoczął się koncert polsko-peruwiańskiego zespołu KURAKAS. Podczas tego koncertu wspominaliśmy śp. Mirko Fernandeza-Sancheza (1956 -2018), który większość życia mieszkał w Polsce, założyciela zespołu, muzyka i plastyka, szamana. Był naszym przyjacielem. A gdy na terenie naszej Eko-Brzozówki odtworzylismy Krąg Kamienny, to docenił jego energetykę i zagrał tam. Jego muzyka brzmi nadal u nas.

Pięknie o Mirko opowiedzieli jego koledzy-muzycy Manuel i Rafael oraz jego współpracowniczka Agnieszka Czubak z Fundacji Instytut Redukcji Stresu.

Wieczorem przy ognisku ceremonię picia kakao na sposób majański i peruwiański poprowadził Robert Olejnik - znawcza kultury, kalendarza i obrzedów Majów.

Dalsze działania fwstiwalu sztuki i wiedzy LATOŚ 2022 - wkrotce.