Galerią Sztuki Eko-Brzozówka kieruje Agnieszka Maćkowiak-Fijałkowska.

Pierwszą wystawę, jesienią 2017 roku miał u nas wybitny artysta malarz David Pataraia, który przedstawił w Kopule obraz-instalację dużego formatu -"Byk",  wykonaną pracochłonną, ale efektowną techniką. Na tle obrazu olejnego na płótnie pojawia się płaskorzeźba miedzianego byka, wykonanego gruzińską techniką czekanki. Obraz ten był zaskoczeniem dla naszej wiejskiej publiczności i wywołał pytania do twórcy i ożywione komentarze.

         

W dniach 1-3 maja 2018 r. prezentowaliśmy malarstwo patriotyczne płk. w st. sp. Marka Roguskiego, jego obraz olejny w ramie z XIX wieku przedstawiał ułanów Księstwa Warszawskiego w szarży.

 

Latem swoje prace przedstawiła nasza Przyjaciółka - Iwona Kostrzewa, która swoje malarstwo określa jako intuicyjne. Dla niej malowanie jest formą medytacji, szczególnie  pięknie maluje drzewa jako łączniki żywiołu Ziemi i Powietrza oraz przewodników uczuć i emocji Człowieka. Obrazy Iwony zawisły na  pobliskich sosnach i modrzewiach.

1 - 3 maja 2019 r. swe malarstwo portretowe pokazał Jakub Michalski. Jego dojrzałe prace pokazały, że fascynuje go ludzka postać i zastygłe w niej emocje, bez względu na płeć czy wiek. Zamglona kolorystyka jest swoistą cechą malarstwa Michalskiego, w której można dopatrywać się inspiracji malarstwem Jacka Malczewskiego.

Agnieszka planuje kolejne wystawy i imprezy plastyczne, które będą miały formę jedno-, dwu- lub trzydniowych wystaw, retransmitowanych w Internecie. Latem 2020 r. chcemy zorganizować w Eko-osadzie plener artystyczny, z możliwością prazy z takich naturalnych tworzywach, jak drewno, glina, kamienie polne i korzenie, przy domach oraz na polach i łąkach, lasach i rozlewiskach, które są dostępne w promieniu ok 2 km do nas. Zapraszamy twórców!